این شرکت با ارائه‌ی راه‌کارهای تخصصی در حوزه‌های پیاده‌‌سازی مراکز گوهر سازمانی (CERT, CSIRT)، مراکز عملیات امنیت (SOC)، تست نفوذپذیری و ارزیابی امنیتی زیرساخت ارتباطات، تجهیزات، سرویس‌دهنده‌ها و برنامه‌های کاربردی، مشاوره، طراحی و اجرای مراکزداده (Data Center)، زیرساخت‌های گسترده مبتنی بر پردازش‌های ابری (Cloud Computing)، مجازی‌سازی پیشرفته (Virtualization)، امنیت اطلاعات و ارتباطات، تولید محصولات بومی نظارتی، مدیریتی و امنیتی شبکه و با خدماتی همچون مشاوره، طراحی، اجرا ، پشتیبانی شبکه و آموزش از طرق مختلف از قبیل برگزاری همایش، سمینار و کارگاه‌های آموزشی توانسته است با موسسات، ادارات، سازمان‌ها، دانشگاه‌ها و شرکت‌های متعدد همکاری پایدار داشته باشد.


مدیران این شرکت با روحیه‌ی جهادی خود توانسته‌اند پس از سال‌ها تلاش بی‌وقفه و با سرمایه‌ی اولیه‌ی بسیار ناچیز مجموعه‌ای متشکل از ۵ واحد فعال فنی در حوزه‌های مختلف امنیت اطلاعات،‌ زیرساخت و ارتباطات، مخابرات، تولید و توسعه‌ی سخت‌افزار و نرم‌افزار و تحقیق و توسعه را هدایت نمایند و اعتبارات و افتخارات بسیاری از مراجع فناوری اطلاعات کشور اخذ نمایند و با توجه به این­که حساسیت امنیت اطلاعات در کشور به دلیل توسعه‌ی روزافزون زیرساخت‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات، تامین امنیت را در سازمان­‌ها و دستگاه‌های اداری و اجرایی کشور، امری مهم و اجتناب ناپذیر می‌­دانند، از این رو با بهره گیری از متخصصین و نیروهای مجرب، برنامه‌های استراتژیک و عملیاتی متعددی را، در جهت رشد و فرهنگ‌سازی مقوله‌ی افتا و فراهم نمودن شرایط مناسب در دوران پسا تحریم برای کلیه‌ی کارفرمایان، در دستورکار خود قرار داده­اند.


شرکت اینتلیکام در تعیین مزیت رقابتی، در وهله‌ی نخست، قضاوت بازار و مشتریان را ملاک قرارداده است و معتقد است تا حد امکان از نگاه مشتری به مسائل و نیازهای فناوری اطلاعات بنگرد. این شرکت مفتخر است با توجه به در دست داشتن گواهی‌های معتبر و تجارب موفق، گستره‌ی وسیع‌تر و تخصصی‌تری در حوزه‌ی افتا را به مشتریان خود تقدیم نماید.


ورود هر مشتری جدید به اینتلیکام، به معنای ورود شریک تجاری جدید به مجموعه‌ی این شرکت است. اینتلیکام هر یک از مشتریان خود را شریکی پایدار می‌داند؛ به همین دلیل، سرمایه‌های انسانی ماهر و با تجربه شرکت، دوشادوش شرکای جدید، سخت تلاش خواهند کرد تا نیازهای کسب‌ وکار را به صورت دقیق درک نموده و مناسب‌ترین پیشنهاد را با بکارگیری دانش و تکنولوژی روز برای دستیابی به موفقیت مشتری ارائه دهند.


شرکت اینتلیکام به طور خاص، با تولید محصولات گوناگون صنعت افتا، با هدف رفع نیازهای مدیران انفورماتیک کشور، توانسته است دستاوردهای­ کلیدی و مهمی را به ارمغان آورد.